DOMAŠOV
Skoč na hlavní menu.

Nápověda

Mapa stránek

Mapa stránek obsahuje souhrnný přehled titulků všech stránek a záložek tohoto webu. Všechno uvidíte přehledně najednou ve formě odkazů.

Zkratka RSS se používá pro označení informačního kanálu, který dovoluje automatický příjem zpráv o novinknách na webové stránce. Aby to fungovalo, je potřeba používat některý z moderních webových prohlížečů (Opera, Firefox, ...), které mají možnost příjmu zpráv z RSS již zabudovanou. Jinak budete potřebovat samostatnou RSS čtečku.

Pokud se přihlásíte k odběru novinek – např. kliknutím na ikonku RSS ikona RSSv adresním řádku prohlížeče – budou se novinky kanálem RSS automaticky přijímat (podobně jako třeba elektronická pošta) a nebude nutné je pokaždé hledat přímo na stránkách.

Dokumenty .PDF

Mnohé dokumenty, které si můžete stáhnout z těchto stránek, mají příponu .PDF - jedná se o univerzální formát dokumentů, který je možno bez problémů otevřít a přečíst na jakémkoli počítači s jakýmkoli obvyklým operačním systémem. Přitom nepotřebujete žádný placený program (jako např. MSWord pro otvírání souborů typu .DOC) a hlavně se dokument zobrazí každému stejně, což pro často nabízený formát .DOC rozhodně neplatí.

Pro otvírání souborů .PDF si můžete nainstalovat třeba program Foxit Reader (28 MB).

XHTML 1.0  a  CSS 2.0

Zkratky XHTML a CSS označují standardy určené pro tvorbu webových stránek.

Pro většinu technických činností, které lidstvo provozuje, existuje nějaký standard nebo norma. Smyslem norem či standardů je, aby výsledek takové činnosti byl srozumitelný a použitelný pro co nejširší okruh uživatelů.

Určité standardy existují i pro způsob zápisu informace do webových stránek a k nim patří i standardy XHTML 1.0 a CSS 2.0 konzorcia W3C. Právě podle nich jsou vytvořeny i tyto stránky. Mimo jiné i díky tomu jsou pak přístupné i pro různě hendikepované uživatele nebo pro uživatele, kteří ke stránkám přistupují nějakým měně obvyklým způsobem (malý displej mobilního telefonu, hlasový výstup počítače, apod.).


Hlavní menu:


www.domasov.info
kostel

Mapa stránek

Webdesign © JO-HA, e-mail: morel.sro@gmail.comNa začátek stránky